Uwaga uwaga! Z radością informujemy, że w Sząbruku oficjalnie otwarto zmodernizowany dom kultury. Na widowni zasiadł nadkomplet publiczności, a gośćmi uroczystości byli m.in. Sylwia Jaskulska – członek zarządu województwa i Andrzej Abako – starosta olsztyński. Mieszkańców i gości przywitali: wójt Jan Kasprowicz i dyrektor CKB Paweł Jarząbek.

Bogaty program artystyczny wyglądał następująco:
* Inscenizacja „Rzepki” wg Juliana Tuwima z udziałem mieszkańców Sząbruka i okolic oraz pracowników CKB – w reżyserii Magdaleny Marek.
* Pokaz cheerleaderek z zespołu Stars Sząbruk prowadzonego przez Monikę Pukis-Makowską.
* Pokaz tańca ludowego (Ola i Marcin Pawłowscy – goście z Olsztyna; pod koniec roku rozpocznie się nabór do zespołu folklorystycznego gminy Gietrzwałd).
* Pokaz gry na perkusji w wykonaniu Pawła Orzechowskiego (na początku października rozpocznie zajęcia dla młodzieży w Planecie-U w Unieszewie).
* Występ wokalny Magdaleny Lobert.
* Występ taneczny Natalii Lisewskiej.
** O nagłośnienie i oświetlenie zadbał Tomasz Marek
** Na parterze i piętrze gości cieszyły (i na stałe będą cieszyć) wielkoformatowe zdjęcia Sząbruka i okolic autorstwa Krzysztofa Sądeja.
** Można też było podziwiać:
- prace plastyczne młodzieży z Laboratorium Wyobraźni prowadzonego przez Annę Bagińską.
- oraz instalację wykonaną przez panie z Klubu Seniora prowadzonego przez Anitę Raczyńską.
*** Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tej imprezy.
*** Strażaków z OSP Sząbruk zapewniamy, że następnym razem będziemy skrupulatnie informowali gości o zasadach parkowania samochodów w okolicach domu kultury.
**** Do zobaczenia na kolejnych imprezach oraz na cyklicznych zajęci ach w domu kultury w Sząbruku

 

Dom Kultury Szabruk