W Sobina
W sobotę 28 sierpnia w domu kultury w Sząbruku swój wieczór autorski miał Wojciech Sobina, mieszkaniec tej pięknej wsi. Opowiadał licznej publiczności o swojej książce "Sercem i rozumem". Opis od wywadwcy:

Prawdziwa lekcja życia opowiedziana sercem i rozumem. Chyba nie ma nikogo, kto choć raz w życiu nie zastanawiałby się, co zrobić, aby osiągnąć sukces zawodowy, być szanowanym, czerpać radość i inspirację z poznawania ludzi. A do tego stworzyć przyjazną przestrzeń dla swojej rodziny, nauczyć się doceniać piękno życia i nie martwić na zapas. Autor tej książki opisuje, w jaki sposób udało mu się spełnić własne marzenia: początkowo jako stypendysta naukowy wysłany do Wielkiej Brytanii, wynalazca, pracownik HR w korporacji, ekspert ONZ działający w kilku krajach Trzeciego Świata, a obecnie wykładowca, szkoleniowiec, myśliciel oraz… mąż, ojciec i dziadek. W tej pełnej optymizmu opowieści znajdziecie barwne opisy podróży do egzotycznych krajów, błyskotliwe refleksje na temat zachodzących w naszej cywilizacji nieuniknionych przemian oraz rady, jak przetrwać w świecie, w którym wszystko wydaje się szalone.
Dodatkową atrakcją był recital Magdaleny Lobert, która śpiewała w czterech językach.
Wójt gminy Gietrzwałd Jan Kasprowicz przekazał Magdalenie Lobert list gratulacyjny - honorujący jej pracę licencjacką obronioną na Uniwersytecie Warszawskim, a traktującą o kwestiach tużpowojennego nadawania nowych nazw miejscowościom w południowej Warmii.