Grant Szabruk

Dobra wiadomość w trudnych czasach:
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Gietrzwałdzie pozyskało grant w wysokości 30 tysięcy zł (do tego dojdzie wkład własny - 6 tysięcy) na kolejne zakupy wyposażenia technicznego w modernizowanym właśnie Domu Kultury w Sząbruku. Niewątpliwym powodem do satysfakcji jest fakt, że spośród prawie tysiąca wniosków z całego kraju złożonych w Narodowym Centrum Kultury w programie Infrastruktura Domów Kultury 2021 nasz wniosek zajął 21. miejsce. Tym samym znaleźliśmy się w gronie 60 podmiotów (spośród 959), które już w pierwszym rzucie otrzymały pozytywną ocenę. Warto wspomnieć, że rok wcześniej w tym samym programie też byliśmy w ścisłej krajowej czołówce - wtedy zdobyliśmy 35 tysięcy zł na wyposażenie techniczne domu kultury w Gietrzwałdzie.

W Domu Kultury w Sząbruku pełną parą idą dalsze prace modernizacyjne - efektem będzie nowa sieć grzewcza, fotowoltaika, wymiana okien i drzwi, nowa podłoga w dużej sali na parterze, modernizacja toalet. Postępy prac widać z dnia na dzień. Pięknieje nam także biblioteka w Sząbruku.

W Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Gietrzwałdzie została zainstalowana klimatyzacja. W oczekiwaniu na lepsze czasy cieszymy się niebywale z nowej instalacji. W GOK-u wielokrotnie gościliśmy nadkomplety widzów, których dusze - owszem - radowały się przeżyciami artystycznymi, za to ciała czuły się jak w saunie. Teraz to się wyrówna.

Dzięki dobrej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie staliśmy się posiadaczami sprzętu nagłaśniającego, który był wykorzystywany przez MOK w tamtejszym amfiteatrze. Olsztynianie kupili nowy sprzęt (gratulujemy), a my za symboliczną kwotę nabyliśmy stary. Będzie w sam raz do nagłaśniania bieżących imprez - także w domach kultury w Biesalu i Sząbruku.

Dwie świetlice –  w Unieszewie (Małgorzata Luśnia) oraz w Sząbruku (Anita Raczyńska) otrzymają różnorodne wyposażenie do zajęć z dziećmi (m.in. sprzęt plastyczny i narzędzia do zabaw integracyjnych).