(2022) Stanisław Sojka

Czytaj więcej...W sobotę 2 lipca 2022 – po dwóch latach walki z pandemią koronawirusa do gietrzwałdzkiego amfiteatru powróciły Spotkania Warmińskie. Corocznie organizowana impreza była okazją do celebrowania obchodzów 670-lecia Gietrzwałdu.

Sobotni wieczór uświetnił wspaniały występ polskiego wokalisty, pianisty jazzowego i popowego Stanisława Sojki. Przed artystą zaśpiewała Magdalena Lobert, którą muzycznie wspierali  m.in. Tomek Marek i Paweł Orzechowski. Sojka zaserwował nam podróż poprzez swoją różnorodną twórczość.

(2019) Chłopcy z Placu Broni

Czytaj więcej...Za nami 14. Spotkania Warmińskie. Impreza odbyła się 10 i 11 sierpnia 2019 r. Pierwszego dnia, a właściwie wieczoru, wystąpili Chłopcy z Placu Broni. Support zrobiło Dobre Wino - zespół zagrał swoje autorskie utwory i kilka coverów. Publiczność przyjęła go bardzo ciepło. Potem przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Chłopcy z Placu Broni. Zespół reaktywował się w 15. rocznicę śmierci lidera Bogdana Łyszkiewicza. Wszyscy (lub prawie wszyscy) znamy ich wielkie hity, choćby „O, Ela” czy „Kocham wolność”. Nie zabrakło tych utworów w gietrzwałdzkim amfiteatrze. Usłyszeliśmy także „Kocham cię”, „Areoplan” i wiele innych piosenek.

(2018) Juan Carlos Cano, Hitano

Czytaj więcej...11 i 12 sierpnia w Gietrzwałdzie odbyły się 13. Spotkania Warmińskie! W sobotni wieczór gwiazdą dnia był zwycięzca 4. edycji telewizyjnego programu The Voice of Poland, pochodzący z Meksyku Juan Carlos Cano z grupą EncloseZ powodu złej pogody koncert został przeniesiony do Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Polsko-meksykańsko-peruwiańska formacja to jeden z najlepiej zapowiadających się rockowych debiutów ostatnich lat.  W ich muzyce słychać wpływy sceny kalifornijskiej, grunge, a także amerykańskiego hard rocka.

(2017) Spotkania Warmińskie na ludowo

Czytaj więcej...Za nami XII Spotkania Warmińskie w Gietrzwałdzie. W tym roku impreza trwała tylko jeden dzień (20 sierpnia). Organizatorzy skoncentrowali się na muzyce ludowej i folkowej. Jak co roku nie zabrakło straganów z regionalnym jedzeniem (mięsa, sery, ciasta) oraz z rękodziełem, były także atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzili Renata Krasowska-Jokniene z Litwy oraz Wojciech Gudaczewski - szef promocji w gminie Gietrzwałd. W programie różnorodne i ciekawe występy artystyczne.

(2016) Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

Czytaj więcej...XI Spotkania Warmińskie już za nami. Zgromadziły rekordowo liczną publiczność. Szkoda tylko, że ostatniego dnia deszcz przerwał festyn w gietrzwałdzkim amfiteatrze. Zaczęło się od piątkowego przedstawienia „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w wykonaniu Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Komplet publiczności nagrodził artystów zasłużonymi oklaskami. W sobotę organizatorzy z niepokojem patrzyli na niebo. Co prawda prognozy pogody były optymistyczne, ale co innego prognozy, a co innego rzeczywistość. O godz. 19 w amfiteatrze rozpoczął się koncert zespołu Dobre Wino. 

(2015) Kuba Sienkiewicz z Formacją GKS

Czytaj więcej...Dwudniowe spotkania w Gietrzwałdzie odbyły się w tym roku 8 i 9 sierpnia. Pierwszy dzień, podczas którego wystąpili Kuba Sienkiewicz ze swoją formacją GKS oraz zespół Sztof, był bardzo udany. Amfiteatr odnotował frekwencyjny sukces. Na koncert przyszło prawie pół tysiąca osób. Atmosfera, jaką udało się wytworzyć grającym muzykom (z obu zespołów) i życzliwej im publiczności, nastrajała pozytywnie. Mądre teksty, dobra muzyka i wypoczęci, wyluzowani ludzie na ławkach i kocach. Miło było patrzeć. I słuchać. Drugi dzień miał charakter festynu, rodzinnego pikniku. 

(2014) Dwa dni pełne cudów

Czytaj więcej...W weekend 9 i 10 sierpnia odbyły się w Gietrzwałdzie IX Spotkania Warmińskie. Była to właściwie pierwsza edycja imprezy w nowej formie i jak na pierwszy raz wypadła całkiem dobrze. Tym razem wszystko odbywało się w nowym gietrzwałdzkim amfiteatrze oraz jego otoczeniu. Na gości czekało kilkanaście stoisk z tradycyjnym jedzeniem, a także rękodziełem. Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się lody naturalne, ale z całą pewnością większość wystawców nie mogła – zwłaszcza w niedzielę – narzekać na brak zainteresowania.