KWTbNKapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy zawiązała się wśród kolegów aktorów Wspaniałego Teatru bez Nazwy jako niezobowiązująca grupa wykonująca utwory ze swoich spektakli, stopniowo rozbudowywała repertuar, by w końcu rozpocząć byt niezależny, acz nie separatystyczny wobec pozostałej aktorskiej trupy.
Panowie:

Tadeusz Antoszewski (gitary), Marek Gardzielewski (przeszkadzajki), Adam Kochanowski (akordeon), Michał Kozłowski (flety proste), Janusz Sendela (gitara), Jarosław Żejmo (akordeon)

– w zależności od potrzeby również wokaliści, uwodzą słuchaczy utworami z „Pułkownika Ptaka”, „Gąski”, „Tajemniczego jeźdźca”, bawią kiczowato-liryczną „Beatą”, porywają widownię do tanecznego korowodu skocznymi polkami, uzupełnili kilkoma dziarskimi szantami i wreszcie piosenkami skomponowanymi do słów zaprzyjaźnionego z zespołem poety i prozaika z Łupstycha – Jerzego Szczudlika, który określił fenomen zespołu słowami: Gietrzwałd to gmina pełna cudów. Jednym z nich jest z pewnością Kapela. To muzyczne objawienie mające wciąż rosnące grono wiernych fanów, którzy pielgrzymują z zespołem z wioski do wioski, ze święta na święto. Ich naturalne, ludyczne brzmienie pięknie współgra bowiem z naszym warmińskim krajobrazem, architekturą.